wtorek, 24 czerwca 2014

Time for planning.

Minęły trzy tygodnie od kiedy mała jest z nami .. porodu nie chcę wspominać, była to moja pierwsza  operacja, w dodatku niezaplanowana .. byłam przerażona i totalnie skołowana. Szpital mogę jednak z czystym sercem polecić - Szpital Ginekologiczno-Położniczy NZOZ Malarkiewicz i Spółka w Olsztynie. Z bardzo pomocnym i opiekuńczym personelem żal było mi się żegnać, razem z małą miałyśmy świetną opiekę i po 4 długich dobach trafiłyśmy do domu.

Teraz mogę w końcu dokończyć swoje plany związane z chrzcinami, a właściwie wcielać je w życie. Organizowanie tego typu przyjęć to coś co na prawdę sprawia mi przyjemność. Miejsce miałam już wybrane i zarezerwowane będąc w ciąży, zostały tylko szczegóły menu i wystroju sali. Zaproszenia i winietki realizowała Pracownia Manufaktura (http://pracownia-manufaktura.pl), wykonanie jest przepiękne. Uwielbiam proste wzory w różnych odcieniach bieli. Zaproszenia wykonane zostały z papieru wizytówkowego - faktura prążki i ozdobione perełką. Winietki również zostały wykonane z tego rodzaju papieru, jednak ozdobiono je perłowym paskiem z drobinkami brokatu. W ramach podziękowań dla gości przygotowałam białe pudełeczka z kokardą wykonane przez Deco Mariage (http://decomariage.pl/),  wewnątrz których umieszczę pierniki w kształcie miśków, bodziaków, wózeczka, owieczki i anioła. Po wykonaniu projektów foremek, część z nich przygotował mój ukochany mąż, a pozostałe czekają na swoją kolej. Zostało niewiele czasu, ponieważ chrzciny zaplanowałam na 20 lipca, więc niedługo zacznę już je przygotowywać ..


A co u nas? Jesteśmy wykończeni, ale szczęśliwi. Nie mam osobiście niestety wprawy w obchodzeniu się z takim maleństwem, ale mam nadzieję, że szybko jej nabiorę. Aktualnie mała śpi, po kolejnej nie przespanej nocy .. dziś odsypia mój mąż, moja kolej czuwania. Maleńka ślicznie tyje, waga skoczyła już do 3 kg .. często je i jak to podobno bywa w trzecim tygodniu przeżywa pierwszy skok rozwojowy, a mianowicie od wczorajszego dnia nie krzyczy wyłącznie podczas spacerowania po mieszkaniu i spania. Szczególnie interesują ja czarne meble, biała szafa i pełne światła okno .. wiadomo, że kontrasty pierwsze przyciągają uwagę na tym etapie, ale mimo wszystko cieszę się, że docenia ulubione kolory mamy ..


Bardzo, bardzo dziękuję za miłe słowa.
Zajrzę, jak tylko mała pozwoli.
:*

4 komentarze:

 1. No proszę jaka zorganizowana mama, ja przy mojej pierwszej córci byłam totalnie rozproszona.Życzę udanych chrzcin, my chrzcimy tydzień później hihi:)Bardo ładne karteczki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję narodzin maleństwa! :) To będą piękne i dobrze zorganizowane chrzciny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No wiesz, trochę zawstydzasz tym zorganizowaniem:)
  Maleńka jest słodziutka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! Blanka jest piękna, a jakie ma włoski cudne! :) ♥

  OdpowiedzUsuń